­

הרשמה לאתר

להמשך תהליך הרכישה עליך להיות רשום באתר

כניסת משתמשים רשומים

שם משתמש (דוא''ל) *
סיסמא *
arrow Iconהתחבר שכחתי סיסמא


הרשמה לאתר


הרשם לאתר על מנת לרכוש תקנים, להרשם להדרכות המכון ולהשאר מעודכן בכל הנעשה בעולם התקינה. לאחר הרשמה תוכל לצפות בתקנים שלך באיזור האישי באתר, לרכוש קרדיט או תקליטורי תקנים ועוד
arrow Iconהרשמה
תקנים בסל הקניות שלך
סה"כ: ש"חלתשלום

העדה למניעת הטרדה מינית

 

פקד תמונה שמאלי

מסמכים להורדה

 

העדה למניעת הטרדה מינית

מפרט: קוד וולונטרי למניעת הטרדה מינית במקומות עבודה
הטרדה מינית הינה תופעה חברתית, הפוגעת בכבוד האדם, בחירותו, בפרטיותו ובזכותו לשוויון. ההטרדה המינית במקומות העבודה שכיחה וחמורה, וניתן לראותה בארגונים גדולים כקטנים, פרטיים כציבוריים. מחקרים מוכיחים שבארגון שבו קיימת אווירה המאפשרת הטרדה מינית יורד פריון העובדים והארגון מאבד ידע ארגוני יקר.
מטרתו של מפרט זה הינה להתוות למעסיקים את הדרך ליצירת סביבת עבודה בטוחה בלא הטרדות מיניות. המפרט מגשר בין שפת המחוקק לשפת הארגון ומקל על הארגונים להשיג את אווירת הביטחון החשובה לעובדיו.
הטמעה ויישום הנחיות המפרט בארגון יובילו מעסיקים, מצד אחד לעמוד בהוראות החוק למניעת הטרדה מינית ותקנותיו ומצד שני לפעול מתוך אחריות ערכית, המקדמת נורמות חברתיות, ומתמודדת באופן מהותי ואפקטיבי עם התופעה.
הדרך להעדה
ההעדה נעשית לאחר יישום של תהליך פנים ארגוני, בו מוטמעת מערכת הניהול בהתאם לדרישות מפרט זה. יש להבין ולהטמיע את המפרט, לערוך את התאמות הנדרשות במערכת הניהול הארגונית ולהשתתף בהדרכות מתאימות. כמו כן ניתן להסתייע ביועצים חיצונים המתמחים בתחום זה. תהליך זה הוא הזדמנות לשיפור הן באמצעות צוות פנימי של הארגון, שיזכה למחויבות ומעורבות ההנהלה והן כתוצאה משיפור האווירה הארגונית.
נציגי מכון התקנים הישראלי יערכו מבדק מקדים בארגון, ובהמשך סוקרים של מכון התקנים, שהתמחו בבחינת נושא זה, יבצעו מבדק המאשר התאמה של הארגון למפרט.
השלבים הנדרשים


הארגון אגף איכות והסמכה, מכון התקנים
רישום במכון התקנים הישראלי משלוח הצעת מחיר
אישור הצעת המחיר מינוי עורך מבדק ראשי לארגון
מסירה של נהלים ומסמכים מבוקשים בדיקת המסמכים
תיאום לביצוע מבדקים בארגון קיום מבדק מקדים (שלב א)
קיום מבדק להתאמה לדרישות (שלב ב)
בדיקת פעולות מתקנות במידה וקיים
שליחת החומרים להשלמת הפערים במידה ונדרש בדיקה ואישור של הנ"ל ושליחת הסכם מעקב
אישור הסכם מעקב הענקת תעודה ופרסום האישור באתר המכון
קיום פעילות שוטפת לשיפור קיום מבדק מעקב פעם בשנתיים
 

 
מכון התקנים הישראלי – הבחירה הנכונה עבורך
מכון התקנים בשיתוף עם ארגון הגג של נפגעות ונפגעי תקיפה מינית כתבו את המפרט .למכון התקנים הישראלי מוניטין רב שנים באיכות ובמקצועיות. אנשינו הם ממיטב המומחים המקצועיים המובילים בתחום האיכות, בעלי ניסיון והכרות טובה של צרכי הלקוחות
מכון התקנים הוא גוף ההתעדה הגדול בישראל.מכון התקנים הישראלי חבר בוועדות תקינה בין לאומיות ובעל הסכמי שיתוף פעולה עם גורמים מובילים בעולם.
 

אנשי קשר

לפרטים:
ד"ר נצן איל
נייד: 052-2891767
דוא"ל: Nitzan@sii.org.il

 

רישום:
גב' אורלי צרפתי
משרד: 03-6465194
פקס: 03-6461011
נייד: 050-3039076
דוא"ל: orly_tz@sii.org.il