­

הרשמה לאתר

להמשך תהליך הרכישה עליך להיות רשום באתר

כניסת משתמשים רשומים

שם משתמש (דוא''ל) *
סיסמא *
arrow Iconהתחבר שכחתי סיסמא


הרשמה לאתר


הרשם לאתר על מנת לרכוש תקנים, להרשם להדרכות המכון ולהשאר מעודכן בכל הנעשה בעולם התקינה. לאחר הרשמה תוכל לצפות בתקנים שלך באיזור האישי באתר, לרכוש קרדיט או תקליטורי תקנים ועוד
arrow Iconהרשמה
תקנים בסל הקניות שלך
סה"כ: ש"חלתשלום

ת"י 90003 ISO מדריך ליישום ת"י ISO 9001 לארגונים מתעשיית התכנה

 

ת"י 90003 ISO הוא מדריך ליישום ת"י 9001 ISO לארגונים מתעשיית התוכנה או שתוכנה נכללת כחלק מהמוצר שהארגון מספק, ומאפשר יישום ת"י ISO 9001 לשם רכישה, הספקה, פיתוח, הפעלה ותחזוקה של תוכנת מחשב.

התקן כולל בתוכו את כל דרישות ת"י ISO 9001, ומוסיף פרשנות ודוגמאות לכל אחת מהדרישות כך שארגונים המפתחים תוכנה או משלבים תוכנה כחלק מהמערכות שלהם יכולים להבין את הדרישות ב"שפה" המוכרת להם מעולמות הפיתוח ותחזוקת התוכנה (כגון מחזור חיים, ניהול תצורה, קידוד, שחרור, ועוד).

אין תלות במודל של מחזור חיים או בטכנולוגיה וכלים, אלא ניתנות הנחיות שמתאימות ליישום לכל ארגון ללא תלות בגודלו או מורכבותו. עיקר הדגשים הדוגמאות והפרשנויות ניתנות בפרק 7 של התקן - מימוש המוצר.

התקן קושר פעילויות שונות לתקני הנדסת תוכנה נפוצים כגון ת"י 12207 ISO, אך אינו מחייב את מודל מחזור החיים המומלץ בתקן זה, וכן לתקני ISO העוסקים במדידת תוכנה, ולמודלי תוכנה כגון CMMI (באמצעות 15504 ISO).

בתקן גם מילון מונחים מפורט שיכול לשמש את העוסקים בתחום להבנת מושגים בתחום פיתוח ותחזוקת תוכנה.

התקן אינו תקן להתעדה בפני עצמו אך הפך נורמה בתעשיית התוכנה בארץ, ומופיע כתנאי במכרזים וכן במהלך בדיקת ספקי פיתוח תוכנה ע"י הלקוחות שלהם (כתנאי לדרישה והספקה של תוכנה).

מכון התקנים בודק ארגונים שמנהלים פיתוח תוכנה לפי דרישות תקן זה, באמצעות צוות מומחים, ובהתאם לרשימת תיוג ייעודית לתקן זה ומעניק אישור התאמה לעמידה בדרישות.
 

אנשי קשר

לפרטים:
מר אביטל  ויינברג
משרד:03-6465205
דוא"ל: avital_w@sii.org.il

לרישום:
גב' אופיר אשר
משרד:  03-6467832
דוא"ל: ofir_as@sii.org.il