­

הרשמה לאתר

להמשך תהליך הרכישה עליך להיות רשום באתר

כניסת משתמשים רשומים

שם משתמש (דוא''ל) *
סיסמא *
arrow Iconהתחבר שכחתי סיסמא


הרשמה לאתר


הרשם לאתר על מנת לרכוש תקנים, להרשם להדרכות המכון ולהשאר מעודכן בכל הנעשה בעולם התקינה. לאחר הרשמה תוכל לצפות בתקנים שלך באיזור האישי באתר, לרכוש קרדיט או תקליטורי תקנים ועוד
arrow Iconהרשמה
תקנים בסל הקניות שלך
סה"כ: ש"חלתשלום

שאלות נפוצות

 

 • לא נמצא תוצאות לחיפוש
 • מה היא סידרת ISO 9000?

  סידרת ISO 9000 נוגעת לניהול איכות. הסידרה מציגה דרישות וגישות שעל הארגון להטמיע כדי לאפשר עמידה ב:
  1. דרישות האיכות של הלקוח.
  2. דרישות תחיקתיות ישימות.
  זאת מתוך מגמה:
  1. להגביר את שביעות רצון הלקוח.
  2. להשיג שיפור מתמיד בביצועים התומכים בהשגת היעדים הנ"ל.


   

 • מה כוללת הסדרה?

  הסידרה מייצגת הסכמה בינלאומית על נוהגים נאותים לניהול איכות וכוללת את התקנים המפורטים להלן:
  ת"י ISO 9000: מציג את השפה בה נעשה שימוש בתקנים לניהול איכות וכן את התפיסה והעקרונות של מערכת ניהול איכות. דגש מיוחד ניתן לנושאים: גישה תהליכית ושיפור מתמיד. מומלץ ללמוד תקן זה בטרם הטמעת ת"י ISO 9001. תקן זה איננו מיועד להתעדה.
  ת"י ISO 9001: תקן זה קובע דרישות למערכת ניהול איכות כאשר ארגון:
  -    צריך להוכיח את יכולתו לספק באופן עקבי מוצר העומד בדרישות הלקוח ובדרישות תחיקתיות ישימות.
  -    חותר להגביר את שביעות רצון לקוחותיו באמצעות יישום אפקטיבי של המערכת, לרבות יישום תהליכים לשיפור מתמיד של המערכת ובאמצעות הבטחת ההתאמה לדרישות הלקוח ולדרישות תחיקתיות ישימות.
  זהו התקן היחידי לפיו ניתן להתעיד ארגון אך התעדה איננה מהווה דרישה מחייבת של התקן עצמו.
  ת"י ISO 9004: תקן זה מציג נוהגים מוכחים לניהול מערכת איכות התומכת בהשגת יעדים ומטרות עסקיים של הארגון, לא רק בצורה אפקטיבית (ת"י ISO 9001) אלא גם בצורה יעילה. בתקן זה ההתייחסות היא לכל בעלי העניין (עובדים, משקיעים, חברה ועוד) ולא רק ללקוחות. מומלץ לאמץ תקן זה רק לאחר הטמעה יציבה של ת"י ISO 9001. תקן זה אינו מיועד להתעדה.
  ת"י ISO 9001 מכסה את הנושאים הקשורים לביצוע מבדקים (פנימיים וחיצוניים) של מערכת ניהול איכות. התקן מספק הנחיות באשר לתכנון המבדקים, לעריכתם ודרישות הכישורים של עורכי מבדקים.תקן זה איננו מיועד להתעדה.

 • מדוע מומלץ שארגון יאמץ את ת"י ISO 9001?
  ללא לקוחות מרוצים, הסבירות לשרידות הארגון היא נמוכה. כדי שלקוחות יהיו מרוצים על הארגון לעמוד בדרישותיהם. התקן מספק מסגרת מוכחת לגישה שיטתית לניהול תהליכי הארגון כך שתוצרי הארגון (מוצרים ו/או שרותים) יענו בקביעות לציפיות הלקוחות.
  עמידה בדרישות ת"י ISO 9001 משפרת את מוניטין הארגון כלפי לקוחות פוטנציאליים.
 • לאיזה ארגון מתאים להטמיע את ת"י ISO 9001?
  התקן ת"י 9001 ISO מתאים לכל ארגון ללא תלות בתחום עיסוקו, בגודלו ובשיוכו (ציבורי או פרטי).
  עוד מידע: ISO 9001
 • האם הטמעת התקן מונעת מהארגון לנהל את תהליכיו עפ"י צרכיו, התרבות הארגונית וסביבת העבודה שלו?
  לא. התקן מגדיר דרישות ("מה"). לארגון יש את כל הגמישות לקבוע וליישם את הדרכים והשיטות ("איך") להטמעת הדרישות.
 • כיצד בודקים האם מערכת ניהול האיכות אפקטיבית?
  • הארגון יכול לבדוק את עצמו (מבדקים פנימיים = מבדק צד א')
  • הארגון יכול להיבדק ע"י הלקוח שלו (מבדק צד ב')
  • הארגון יכול להיבדק ע"י גורם חיצוני ניטרלי (מבדקי צד ג'). במקרה זה תבוצע התעדה אותה יכול להציג הארגון, כראיה על תקינות מערכת ניהול האיכות, בפני כל הלקוחות, קיימים ופוטנציאליים.
 • כמה זה עולה לי?
  מכון התקנים כפוף להנחיות בינלאומיות באשר להיקף שעות העבודה הנדרשות והערכה זו היא הבסיס להצעת המחיר. ההצעה תלויה בגודל הארגון, במספר אתריו, האם קיים פיתוח בארגון ועוד. הצעת המחיר שניתנת איננה מחייבת את הארגון, אז – בוא והירשם....
 • איך מתחילים?

  מקבלים טופס רישום במייל או נרשמים באתר האינטרנט, ממלאים ושולחים, מקבלים הצעת מחיר, מאשרים אותה, ומתחילים את התהליך.

 • באיזה תדירות עלי לבצע מבדקים?

  עפ"י ההנחיות הבינלאומיות יש לבצע מבדק לפחות אחת לשנה ומבדק הערכה מחדש אחת לשלוש שנים.  ארגונים רשאים לבחור לבצע מבדקים אחת לשנה או אחת לחצי שנה. מעבר לכך, על הארגון לבצע מבדקים פנימיים על כל סעיפי התקן, אחת לשנה.

 • האם עלי להסתייע ביועץ?
  מכון התקנים אינו מחייב להתקשר עם יועץ בכדי להקים מערכת ניהול איכות. על הארגון לבחור האם הוא יכול להקצות את המשאבים המתאימים כך שיוכל להתרכז בבניה של מערכת ניהול האיכות או, כפי שמקובל בתחומים אחרים, להסתייע ביועץ לבניית מערכת ניהול האיכות.
 • האם ניתן לקבל הדרכות במת"י לבניה של מערכת ניהול איכות?
  בהחלט, למכון מרכז הדרכה שמבצע עשרות אלפי ימי הדרכה בשנה. ניתן לקבל מידע בטלפון או באתר האינטרנט של המכון. מומלץ להשתתף בקורס עורכי מבדקי איכות שבסופו יכיר המשתלם בצורה טובה יותר את דרישות התקן ויוכל לבנות את מערכת ניהול האיכות בארגונו ולנהל ו/או לבצע את מערך המבדקים הפנימיים.
 • איזה תעודות מקבל ארגון שעמד בדרישות?
  ארגון שעמד בדרישות ההתעדה (אישור נהלים ומעבר מבדק ההתעדה בהצלחה) יקבל תעודה של מכון התקנים בעברית ובאנגלית (עם היקף הסמכה המתאים לפעילות שנסקרה) המאשרת שהארגון עומד בדרישות התקן הרלוונטי (בכפוף למעבר בהצלחה של מבדקי מעקב תקופתיים ולתשלום עבורם). התעודה ניתנת לשלוש שנים. בנוסף מקבל הארגון תעודה של IQNET שהינה רשת גופי ההתעדה הגדולה בעולם. זאת ללא תשלום נוסף וללא צורך לעמוד בדרישות נוספות.
 • בארגוני קיימים תהליכי תכן ופיתוח ומשרד הבטחון מבקש ממני לעמוד בדרישות רמה A. מה המשמעות?
  משרד הביטחון הגדיר לספקיו דרישות איכות נוספות, מעבר לת"י ISO 9001. ארגונים שנדרשים לעמוד ברמה A צריכים להציג תהליך של בקרת תכן (פיתוח) וכן מדידה של עלויות איכות בהתאם למודל שהגדיר משרד הביטחון. במהלך מבדקי ההתעדה והפיקוח ייבדק נושא זה אצל ספקי משרד הביטחון הרלוונטיים ודיווח יועבר למשרד בהתאם לבקשתו.
 • מהם תווי יהלום, פלטינה וזהב?

  תו יהלום - תעודה המוענקת לארגונים אשר חרטו על דגלם מחויבות לאיכות ומצוינות והנושאים שבעה תווי איכות המעידים על התאמת מערכות ניהול, תהליכים ומוצרים לתקנים ישראלים ובין לאומיים.
  תו פלטינה - תעודה המוענקת לארגונים אשר חרטו על דגלם מחויבות לאיכות ומצוינות והמחזיקים חמישה תווי איכות ויותר המעידים על התאמת מערכות ניהול, תהליכים ומוצרים לתקנים ישראלים ובין לאומיים.
  תו זהב - תעודה המוענקת לארגונים אשר חרטו על דגלם מחויבות לאיכות ומצוינות והנושאים שלושה או ארבעה תווי איכות המעידים על התאמת מערכות ניהול, תהליכים ומוצרים לתקנים ישראלים ובין לאומיים.
 • מהו ת"י ISO 14001 ולמה הוא מיועד?

  ת"י 14001 ISO זהו תקן המיועד להתעדה ומאפשר ניהול אפקטיבי של הסיכונים כלפי הסביבה. ניתן דגש ליישום מדיניות ומטרות שמביאות בחשבון דרישות ע"פ דין ודרישות אחרות שהארגון מחויב לעמוד בהן.
  תקן 14001 ISO חשוב לכל מי שהגנת הסביבה אינה רק סיסמא לגביו והוא מאמין שיש להגן על הסביבה מפני התהליכים שאותם מיישם הארגון (ייצור, שירות ופיתוח). התקן מחזק את בטחון בעלי העניין (כולל הלקוחות) כי הארגון מעמיד את הדאגה להגנת הסביבה בראש סדר העדיפות שלו.

 • מהו ת"י OHSAS:18001 ולמה הוא מיועד?

  תקן זה מתמקד בניהול הבטיחות ביחס לעובדי הארגון. על הארגון לזהות את הסיכונים כלפי העובדים במהלך עבודתם ולפעול על מנת למזער אותם.
  במהלך הקמה של מערכת תואמת ת"י OHSAS 18001 יש להתחשב בדרישות החוק ובדרישות נוספות.
  יש להגדיר תהליכי מניעה עקביים ושוטפים בכדי להתמודד עם סביבת העבודה המשתנה. התעדה לפי התקן מביאה ברוב המקרים לצמצום בעלויות הכרוכות בטיפול בתאונות ובנזקים אחרים.
  התעדה לתקן מתאימה לכל ארגון ובמיוחד לארגונים שעובדים בסביבה שיש בה סיכונים לעובד.
  ארגונים שכבר הותעדו לת"י ISO 14001 ולת"י ISO 9001 עונים לחלק מהדרישות ולכן באופן טבעי ארגונים שהותעדו לתקנים אלה יכולים להיות מותעדים גם לתקן ת"י OHSAS 18001 בקלות יחסית.

 • מהו ת"י 27001 ISO ולמה הוא מיועד?

  ת"י ISO 27001 מתמקד בסיכונים הנובעים מפרצות פנימיות וחיצוניות במערכות המידע של הארגון. נזק שנגרם למערכות המידע של ארגונים בעידן המודרני יכול לשבש ולשתק ואף לגרום לאסון עד כדי קריסה של ארגונים.
  הסיכונים נבדקים מכל ההיבטים הן מכיוון חדירה מבחוץ, חדירה מתוך הארגון, שתילה של "סוסים טרויינים", שינוי מידע, טיפול בוירוסים ועוד.
  התקן מתאים לכל ארגון המפעיל מערכות מידע (למעשה כמעט לכל ארגון) ובמיוחד לארגונים שתחום עיסוקם: רפואה, תקשורת, בטחון, בנקאות ועוד. בארגונים כגון אלה המידע והשימוש הלא מורשה בו יכול לגרום לנזקים גדולים לארגון וללקוחותיו.