­

הרשמה לאתר

להמשך תהליך הרכישה עליך להיות רשום באתר

כניסת משתמשים רשומים

שם משתמש (דוא''ל) *
סיסמא *
arrow Iconהתחבר שכחתי סיסמא


הרשמה לאתר


הרשם לאתר על מנת לרכוש תקנים, להרשם להדרכות המכון ולהשאר מעודכן בכל הנעשה בעולם התקינה. לאחר הרשמה תוכל לצפות בתקנים שלך באיזור האישי באתר, לרכוש קרדיט או תקליטורי תקנים ועוד
arrow Iconהרשמה
תקנים בסל הקניות שלך
סה"כ: ש"חלתשלום

מילון מונחי טכנולוגיית המידע

 

הסביבה הטכנולוגית המורכבת של ימינו מחייבת אותנו לקלוט כמויות גדולות של מידע שאינו מוכר לרובנו והכולל מונחים טכנולוגיים חדשניים.
מי מאתנו לא נתקל כמעט בכל יום במונחים טכנולוגיים מעורפלים ובראשי תיבות מוזרים? החל בצרכנים שצריכים להבין את שפתם של אנשי מכירות מתוחכמים המשתמשים במונחים לא ברורים וכלה באנשי המקצוע שצריכים להשתמש במונחים הנכונים בעברית או באנגלית לצורכי עבודתם היום-יומית.
לפיכך, יזם מכון התקנים הכנת מילון למונחי טכנולוגיית המידע, שנגיש ופתוח לכל הגולשים באתר המכון. המילון מבוסס על התקן הישראלי ת"י 1080, על חלקיו, והוא כולל אלפי מונחים בכל תחומי טכנולוגיית המידע.
התקן הישראלי ת"י 1080 הוא פרי של עבודת ענק שנעשתה במשך שנים על ידי ועדת מומחים הכוללת בלשנים, אנשי האקדמיה ללשון העברית ומומחים מקצועיים, בראשות מר אמנון שפירא, והוא יעמוד מעתה לרשות הציבור ללא תשלום.
המילון שעלה לאתר המכון מאפשר לכל אחד לאתר מונחים בעברית או באנגלית, ולקבל הסבר תמציתי על משמעות המונחים וכן את המונח המקביל בשפה השנייה.

למילון, לחץ כאן

לפרטים ומידע
דני אילן
danny.ilan@sii.org.il