­

הרשמה לאתר

להמשך תהליך הרכישה עליך להיות רשום באתר

כניסת משתמשים רשומים

שם משתמש (דוא''ל) *
סיסמא *
arrow Iconהתחבר שכחתי סיסמא


הרשמה לאתר


הרשם לאתר על מנת לרכוש תקנים, להרשם להדרכות המכון ולהשאר מעודכן בכל הנעשה בעולם התקינה. לאחר הרשמה תוכל לצפות בתקנים שלך באיזור האישי באתר, לרכוש קרדיט או תקליטורי תקנים ועוד
arrow Iconהרשמה
תקנים בסל הקניות שלך
סה"כ: ש"חלתשלום

חדשות התקינה - ידיעון מספר 2 – אנרגייה

 

אנרגייה בבניינים

המהפכה שעברה התקינה הישראלית בתחום האנרגייה בחמש השנים האחרונות, במטרה להביא להתייעלות אנרגטית של כלל המשק הישראלי, נותנת אותותיה גם בתחום האנרגייה בבניינים. כיום נמצאים בהכנה ארבעת חלקי סדרת התקנים ת"י 5280 – אנרגייה בבניינים, בהם דרישות התייעלות אנרגטית של מעטפת הבניין ומערכותיה (תאורה, מיזוג אוויר ועוד).להמשך הכתבה לחץ כאן

מה חדש בתעשייה בתחום האנרגייה?

התקינה הישראלית בתחום האנרגייה עברה מהפך בשנים האחרונות. עד שנת 2009 תקנים שכללו היבטי אנרגייה חלו בעיקר על מוצרי חשמל ביתיים (מוצרים "לבנים"). הקמת ועדה מרכזית ייעודית לתקני אנרגייה בשנה זו, כחלק מהתוכנית האסטרטגית של מכון התקנים לתרומה להתייעלות אנרגטית במשק הישראלי, מיצבה את תחום האנרגייה במקום הראוי לו.
במסגרת הוועדה המרכזית 2200 לתקני אנרגייה פועלות כיום 5 ועדות טכניות שונות שיצרו יחד תשתית תקינה ישראלית מבוססת בתחום. בזכות תשתית זו, ניתן לבצע הערכות לביצועי האנרגייה של מגוון מערכות, עליהן נמנות מערכות תעשייתיות שלצריכת האנרגייה שלהן השפעה מכרעת על כלל צריכת האנרגייה בישראל.
להמשך הכתבה לחץ כאן

לאן נושבת הרוח?

מדינת ישראל, לצד ארה"ב, סין, גרמניה וספרד – מדינות המובילות כיום את שוק טורבינות הרוח העולמי, היא חברה פעילה בוועדת התקינה הבין-לאומית IEC/TC 88 לטורבינות רוח.
בעקבות הצטרפות ישראל לוועדה זו לפני כ- 4 שנים, אנו פועלים להכנת תקינה ישראלית בתחום על ידי אימוץ התקנים הבין-לאומיים המפותחים בוועדה הבין-לאומית. בשנת 2011 פורסמו חמישה תקנים ישראליים לטורבינות רוח והשנה אושרה על ידי הוועדה המרכזית לתקני אנרגייה הכנתם של ארבעה תקנים חדשים נוספים.
להמשך הכתבה לחץ כאן

ערים חכמות – רקע והיערכות ארגוני התקינה הבין-לאומיים

בעולם הרחב קיימת בעיה של גידול מואץ במספר התושבים בערים והשלכותיו על המשאבים הלאומיים. מומחים מאמינים כי ניתן להתאים את הערים לעתיד באמצעות שיטות ניהול מודרניות וטכנולוגיות זמינות ועתידיות. למכון התקנים מקום מרכזי בהקמת תשתית לאומית ובין-לאומית להתמודדות עם בעיה זו ומהווה ארגון שיכול להוביל מהפכה זו בישראל. מאמר זה נותן הסבר קצר לערים חכמות ומתאר את תשתית התקינה הרלוונטית הקיימת לערים חכמות.להמשך הכתבה לחץ כאן

מגמות חדשות בתקינה הבין-לאומית

בשנים האחרונות אנו עדים לכניסה של תחומי תקינה בין-לאומיים רבים וחדשניים אשר אותם מובילות מדינות מכל העולם.
במדור נציג את:
  • ועדת התקינה הבין-לאומית: ISO TC 268 – Sustainable development in communities
  • תוכנית המקצוענים הצעירים בחסות הנציבות הבין-לאומית לאלקטרוטכניקה (IEC)


 

להמשך הכתבה לחץ כאן
 

חדשות מרכז המידע

במדור זה נציג את הכלים החדשים שמספק מרכז המידע להגברת הנגישות לתקנים ולסייע לבעלי עניין לעשות שימוש מושכל בתקנים. במהדורה זו:
  • אוספי תקנים פרטיים מותאמים אישית
  • עידוד ותמיכה ביזמים ובעסקים קטנים
  • הוזלה רוחבית של תקנים – עותקים בנייר


 

להמשך הכתבה לחץ כאן

עריכה: יעל דרוסקין- אגף תקינה