­

הרשמה לאתר

להמשך תהליך הרכישה עליך להיות רשום באתר

כניסת משתמשים רשומים

שם משתמש (דוא''ל) *
סיסמא *
arrow Iconהתחבר שכחתי סיסמא


הרשמה לאתר


הרשם לאתר על מנת לרכוש תקנים, להרשם להדרכות המכון ולהשאר מעודכן בכל הנעשה בעולם התקינה. לאחר הרשמה תוכל לצפות בתקנים שלך באיזור האישי באתר, לרכוש קרדיט או תקליטורי תקנים ועוד
arrow Iconהרשמה
תקנים בסל הקניות שלך
סה"כ: ש"חלתשלום

חדשות התקינה - ידיעון מספר 3

 

בית בטוח לילדים

לראשונה בישראל מכון התקנים מדרג בית בטוח לילדים. הסביבה הביתית, בעיקרה מתוכננת למבוגרים, ולכן טומנת בחובה סכנות רבות לילדים שאינם יודעים כיצד להתנהל בסביבה זו.  התקן החדש מפרט כיצד ניתן למזער סיכונים (עמידה בקריטריונים שונים הנוגעים לבטיחות) ועל ידי כך ניתן לדרג את הבית למגן אחד או שניים.
להמשך הכתבה לחץ כאן

שומרים על ילדינו משכחה ברכב

מכון התקנים שומר על ילדינו. מקרים רבים של פגיעה או מות של פעוטות שנשכחו בכלי רכב סגורים פרצו לתודעה הציבורית בשנה האחרונה.  מכון התקנים יפרסם תקן שיסייע במזעור בעיה כאובה זו.  התקן יגדיר את הטכנולוגיות היעילות ביותר, לסיוע במניעת שכחה של ילדים בכלי רכב.
להמשך הכתבה לחץ כאן

הגנה על אצבעות ילדינו מפגיעת דלתות

תקן מקורי וייחודי בעולם יפורסם ע"י מכון התקנים. מטרת התקן  לפתור את הבעיה המוכרת של היתפסות אצבעות בדלתות. תאונה כזו יכולה להסתיים במכה כואבת ולעיתים גם בנזק בלתי הפיך. מדי שנה מדווחים מקרים רבים של פגיעות מסוג זה, בעיקר בילדים ובפרט בסביבה של מוסדות חינוך.להמשך הכתבה לחץ כאן

נגישות אתרי אינטרנט

מכון התקנים בא לעזרת אוכלוסיית בעלי המוגבלויות ואוכלוסיית הגיל השלישי.  לצד מיליוני הגולשים המשתמשים באינטרנט לצרכי לימוד, בידור, עבודה, מסחר ולמעשה כל תחומי החיים, קיימים כ-25% מהאוכלוסייה שאינם יכולים ליהנות מהשימוש בו. זוהי אוכלוסיה של בעלי מוגבלויות פיזיות וקוגניטיביות שונות. תקן חדש של מכון התקנים מנחה כיצד להנגיש אתרי אינטרנט לאוכלוסיה זו.
להמשך הכתבה לחץ כאן

שומרים על הבטיחות במתקני ספורט

מתקני הספורט הרבים הפזורים ברשות הציבור ופתוחים לשימוש ללא השגחה ופיקוח, מחייבים הקפדה יתרה על בטיחות ותחזוקה לשימוש תקין ומניעת תאונות. מכון התקנים מציע סדרת תקנים  לשמירה על בטיחות ציבור המשתמשים במתקנים אלה.
להמשך הכתבה לחץ כאן

עידוד התחרות בשוק הדלקנים האוניברסליים

מכון התקנים משחרר כשל שוק בתחום התקני התדלוק. התקן שפורסם בימים אלה, ישנה מהותית את פני שוק הדלקנים.  סדרת התקנים החדשה מפרטת את כל הדרישות להתקן תדלוק אוניברסלי שיתאים לכל חברות התדלוק. בכך משחרר התקן את הצרכן מתלות בחברת תדלוק אחת, מעודד את התחרות  ויביא להוזלת מחירים כללית בשוק.
להמשך הכתבה לחץ כאן

התייעלות אנרגטית בתאורה והסיכונים שבצידה

בעולם המודרני המכוון להתייעלות אנרגטית, אין דרך חזרה מהחלפת נורות עתירות אנרגיה בנורות  בעלות יעילות אנרגטית גבוהה. החלפה זו טומנת בחובה מספר סיכונים. תקן חדש של מכון התקנים מנחה כיצד למזער סיכונים אלה.

להמשך הכתבה לחץ כאן
 


חדשות התקינה הבינלאומית

הפעם כיאה לגיליון המוקדש לצרכנים נרחיב על COPOLCO, פורום הצרכנים של ארגון התקינה הבינלאומי ISO.

 

להמשך הכתבה לחץ כאן
 

חדשות מרכז המידע

הפעם נספר על אוספי תקנים חדשים בנושא בטיחות ותחבורה וכן נפנה מבטנו לעתיד ולטכנולוגיה השזורים זה בזה ונספר על רעיונות לניצול הטכנולוגיה להרחבת מעגל הידע וההטמעה של התקינה,  הנרקמים בימים אלה באגף התקינה.להמשך הכתבה לחץ כאן
עריכה: יעל דרוסקין- אגף תקינה